Indywidualne ubezpieczenia na życie

Indywidualne ubezpieczenia na życie

Indywidualne ubezpieczenia na życie

Indywidualne ubezpieczenia na życie czy grupowe ubezpieczenie na życie, które będzie najlepsze? Czy posiadać oba rodzaje? Propozycje ubezpieczycieli.

Co wybrać? Indywidualne ubezpieczenia na życie czy grupowe ubezpieczenie na życie, które będzie najlepsze? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszej aktualnej potrzeby. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Najlepszą opcją byłoby posiadać oba rodzaje, które wzajemnie się uzupełnią.

W grupowym ubezpieczeniu wszystkie opcje i cena jest jednakowa dla całej grupy i nie ma możliwości indywidualnego podejścia do wyboru opcji, które odpowiadają naszym aktualnym potrzebą a które nie. Nie ma badań lekarskich. Minusem jest stosunkowo niska „Suma Ubezpieczenia”. Dużym plusem jest atrakcyjna cena.

Natomiast w indywidualnym ubezpieczeniu na życie sytuacja jest inna. Dokonujemy osobistego wyboru wysokości „Sumy Ubezpieczenia” oraz ewentualnych dodatkowych opcji. Ubezpieczyciel dokonuje indywidualnej oceny tych paramentów oraz czasu trwania umowy, wieku i w przypadku wysokiej „Sumy Ubezpieczenia” ocenia stan naszego zdrowia. Cena jednak jest wyższa.

Jeśli jesteśmy młodą osobą i o bardzo dobrym zdrowiu składka miesięczna może być mniejsza niż w ubezpieczeniu grupowym.

 

Propozycje

Dla tych co mają indywidualne potrzeby, ubezpieczyciele przygotowali szereg ofert:

 

Duo Protect Ergo Hestia - super ubezpieczenie pod kredyt

Duo Protect to bardzo dobra polisa zabezpieczająca kredyt bankowy. Dostosowana “Suma Ubezpieczenia” do malejącego zadłużenia, oraz z opcją co miesięczną rentą w przypadku niezdolności do pracy z przyczyn chorobowych lub wypadkowych . Cena już od 40 zł miesięcznie. Przeznaczony jest do osób, którym zależy na zapewnieniu sobie i rodzinie finansowego bezpieczeństwa w razie wypadku, kłopotów ze zdrowiem albo śmierci Ubezpieczonego.

Duo Benefit - Ergo Hestia

Program ubezpieczeniowo-oszczędnościowy Duo Benefit skierowany jest do osób, którzy chcą finansowo zabezpieczyć swoją przyszłości polisą na życie oraz zapewnić bliskim ekonomiczna ochronę w przypadku własnej śmierci. Gwarantowany kapitał – już w momencie podpisania umowy znana jest podstawa wypłaconego kapitału, która dodatkowo może wzrastać poprzez przyznawanie udziału w zysku. Jest unikatowym rozwiązaniem.

Solidna Ochrona - Allianz

Proponowane przez firmę Allianz. Jest adresowane przede wszystkim do Klientów, którzy potrzebują zabezpieczenia - krótko, - średnio i długoterminowych zobowiązań finansowych, takich jak kredyty, pożyczki czy leasingi. Celem ubezpieczenia jest zapewnienie wysokiej ochrony ubezpieczeniowej za jak najniższą składkę.